Az alacsony szénhidráttartalmú diéta a magas cukor- és szénhidráttartalmú ételek csökkentésével kapcsolatos, különösen az édességek, a rizs, a kenyér és a tészta kerülésével. Emiatt még több környezetbarát fogyasztás javasolt, és az étrend nem tiltja a fehérje és a kiváló zsírok fogyasztását.
Az alacsony szénhidráttartalmú diéta segíthet a vércukorszint csökkentésében és stabilizálásában, ezáltal fokozhatja, sőt visszafordíthatja a 2. típusú cukorbetegséggel kapcsolatos problémákat. cukorbetegséggel kapcsolatos problémák. Ha naponta sokkal több adag zöldséget és salátát találsz a tányérodban, az a bélrendszer működésének is jót tesz. Ha cukorbetegségére gyógyszert vagy inzulint szed, vagy magas vérnyomásban szenved, érdemes folyamatosan orvos, dietetikus segítségét kérni az étrend beállításához.
Hogyan működik az alacsony szénhidráttartalmú étrend? étrendi terv?
Az étrendnek az a jelentősége, hogy kerülje a magas cukor- és keményítőtartalmú ételeket, mint például a kenyér, a tészta, a rizs, a burgonya, a hideg felvágottak, a cukros ételek, a desszertek, a kekszek, a cukor, a csokoládé.
A gyümölcsök szintén korlátozott mennyiségben fogyaszthatók magas cukortartalom miatt.A helyszínen Milyen szempontok alapján találhatjuk meg a legjobb fogyókúrás készítményeket? cikkeinkből Természetesen az édes üdítők és a gyümölcslevek is tiltottak. Ennek ellenére a hús, hal, tojás, föld feletti növények és a teljesen természetes zsírok, mint a vaj, magvak, diófélék, hidegen sajtolt olajok különböztethetők meg az otthoni tányéron. Nem kötelező zsírszegény ételeket fogyasztani, sőt, a tejtermékek zsírosabb variációi javasoltak, és a zsírosabb húsok és baromfibőr is az étrend része. Az étrendben nincs kalória-ellenőrzés vagy ételmérés. Alapvető irányelv, hogy akkor fogyassz, amikor éhezel, és olyan magasan, amennyire szükséged van ahhoz, hogy valóban jól érezd magad.
A csökkentett szénhidráttartalmú diétákat alapvetően 3 csoportra osztják a napi elfogyasztott szénhidrát mennyisége alapján:
- Ketogén, azaz csökkentett szénhidráttartalmú 0-20 g
- Méresen csökkentett szénhidrát 20-50 g
- Szabadosan csökkentett szénhidrát 50-100 g
Az alacsony szénhidráttartalmú étrend legáltalánosabban említett előnyei a fogyás, a zsírszegénység, a csökkent vércukorszint, a pszichológiai minőség és a nyugodtabb gyomor-bélrendszer.
A szervezet a bevitt szénhidrátokat teljesen természetes forrásokból, például zöldségekből szerzi be. A javított szénhidráttartalmú ételeket, a fehér lisztet, a fehér rizst és a cukrot negatív szénhidrátoknak nevezhetjük, míg például a zöldségekből származó ételek kiváló szénhidrátok. szénhidrát.
A különféle egyéb élelmiszerek válogatásakor emellett elengedhetetlen, hogy minél feldolgozatlanabb formában szedjük azokat, és ne terheljük feleslegesen a szervezetet adalékanyagokkal, cukorral és ízekkel. A szervezet nem igazán érti, mit kezdjen ezekkel, és általában csak szükségtelen kalóriákat nyerünk belőlük, hasznos tápanyagokat pedig nem.
Az ételek elkészítésekor érdemes lehetőleg természetes alapanyagokat választani, és egy kicsit odafigyelni a mennyiségekre. A hús biztonságosan fogyasztható kifejezés nem jelenti azt, hogy naponta 1 kolbászt ehetsz. 1 kg vörös húst is fogyasztunk. Az étrend módosítása és a zsírégetés fokozhatja a magas vérnyomást, a 2-es típusú cukorbetegséget és a szív- és érrendszeri betegségek kockázati tényezőit, és még a termékenységet is fokozhatja.(3)
Részletek megtekintése hellip; Mit ehetsz?
Főétkezés
Elsősorban a több egészséges fehérjeanyagot tartalmazó élelmiszerek képezik az étrend alapját. A húsok közé tartozik a vörös hús, a marhahús, a bárány, a sertés, a vadhús és természetesen a tyúkhús, de hal, hal és kagyló is fogyasztható. Ezen kívül választhatunk a zsírosabb fajtákat is. A halak közül a lazac, a makréla és a hering megérdemli, hogy az omega-3 zsírsavak magas szintje és hatásai miatt szerepeljen az étrendben. A tojás is jól illeszkedik az étrendedbe. A zsíros tejtermékek, a vaj, a tej és a tejföl is használható ételek elkészítéséhez.
Ennek ellenére a magas cukor- és szénhidráttartalmú élelmiszerek – például kenyerek, kenyerek, tészta, rizs, tészta – megakadályozzák.
Zöldségek
Ebben az étrendben a föld feletti zöldségek a legalkalmasabbak: karfiol, brokkoli, káposzta, kelbimbó, kelkáposzta, spenót, spárga, cukkini, padlizsán, olajbogyó, spenót, gomba, uborka, avokádó, hagyma, paprika, paradicsom, saláta és különféle egyéb leveles környezet. Ezek a legalacsonyabb szénhidráttartalmúak. Kevesebb egyén vesz be föld alatti és eredető zöldségeket az étrendjébe. A hüvelyesek is magas szénhidráttartalmúak, így ezek sem igazán kiválóak. kijelölések.( 4 )
Gyümölcs
Az alacsony szénhidráttartalmú étrendben a bogyók, például a fekete áfonya, a szeder, a málna és az eper százalékos arányban szerepelhetnek, de sok más gyümölcs nem ajánlott magas cukortartalmuk miatt.( 5 )
Kezelés
A magvak és a diófélék százalékos arányban kivételesek. nasik. Ha valami édesre vágyik, teljes kiőrlésű lisztből készült, csökkentett szénhidráttartalmú ételeket találhat az interneten, és választhat ízlése szerint. Természetesen a hagyományos édes desszertek és a gelato nem illenek bele egy alacsony szénhidráttartalmú étrendbe. Ezenkívül érdemes lehet zsírosabb tejtermékeket, görög joghurtot, tejet vagy sajtot is beiktatni étrendjébe.
Italok
A folyadékbevitel alapja a víz kell, hogy legyen. A teát édesítőszer nélkül, a kávét pedig kevés tejjel vagy tejporral fogyaszthatod. A cukros, édesített italok és gyümölcslevek nem szerepelnek az étrendben. Ha különleges esemény van, és alkoholt szeretne fogyasztani, akkor jobb, ha teljesen száraz bort fogyaszt, de vegyes italt vagy sört nem.
Mi a helyzet a vegetáriánusokkal?
A vegán étrend egy kicsit nagyobb érdeklődést igényel az étrend összetétele iránt. Ha a lakto- és/vagy ovovegetáriánusról van szó, a tejtermékek és a tojás egészséges fehérjeforrások. Továbbá fehérjeforrásként is kiváló választás a diófélék, magvak, esetleg maglisztek használata, és a szójabab és a belőle készült termékek is összeállíthatók. Egyes zöldségek emellett magasabb fehérjetartalmúak, mint például a brokkoli, a spenót és a spárga. Ha étrendjét más étrenddel kívánja kiegészíteni, használhat fehérjeturmixokat, amelyek általában rizsből és/vagy borsófehérjéből készülnek.